0212 876 04 37-38 info@marmarakavaklikent.com

DEĞERLİ kat malikleri, değerli dostlar…

Temelinde; sevgimizin, alın terimizin damla damla biriken, hayallerimizi süsleyen en güzel düşlerimizden biri olan Marmara Kavaklı Kent’i, bitirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Uzun ve zahmetli bir yolun sonunda; geç kalmanın ve mağdur olmanın yorgunluğuna karşı, sizlerin hayallerini süsleyen Kavaklı Kent’i bitirmenin sevinci, ben ve mesai arkadaşlarımı bir nebze olsa da rahatlatmıştır.

Yola çıkarken; olmayanı başarmak, sizlere layık bir kenti ortaya koymaktı… Üyelerimize karşı; oksijeni bol, denizi ve güneşi bir arada yaşayacakları, okulu, parkı, alışveriş merkezi, sosyal tesisleriyle tam anlamıyla bir ʻkentʼ sözümüzü yerine getirmenin gururu içerisindeyiz.

Haklı mücadelemizde, sonuna kadar savaştık 

Bu onurlu yolda hedefimizin şaşmasında; deprem, ekonomik kriz ve bir de üstüne üstlük, bizleri mağdur etmek isteyenleri, hukuk önünde yenmemiz etken oldu. Haklı davamızda sonuna kadar mücadele ederken, belki de sizlerin bilmediği hukuk dışı kötülükler, zaman kayıpları, 900 aileyi mağdur etti. Ancak biz, bu mağduriyeti en az zararla atlatabilme konusunda, mücadelemize sonuna kadar, hukuk içinde kalarak devam ettik. Buradan bir kez daha ifade etmek isteriz ki; haklarımızı bizleri mağdur edenlere helal etmedik.

Mesai saati gözetmeyen yönetim ve denetim kurulundaki arkadaşlarıma teşekkür ederim 

Marmara Kavaklı Kent Sitesi Toplu Yapılar Yönetim Kurulu olarak, görevli arkadaşlarımızla birlikte, mesai saati gözetmeden, başarmak için çalışmalara devam ediyoruz. Zaman zaman ümitsizliğe düştüğümüzde, ʻçoğunluğun sesine, doğrunun da bir taneʼ olduğuna inanarak, çalışmalarımızda pes etmedik… Tüm mesai arkadaşlarım, komşularımızın ihtiyaçlarının karşılanmasında, yılmadan, bizim yanımızda omuz omuza mücadele etmişlerdir. Onlarla beraber olmak bana ve yönetim kurulu arkadaşlarıma her zaman mutluluk vermiştir.

Tüm zorlukları düşünüp, geçmiş gözümün önünden film şeridi gibi geçerken, her zaman Allah’a şükredip, bu projede bizimle mücadele eden; kurucu ortaklarımıza, ebediyete intikal etmiş ortaklarımıza, omuz omuza beraberce, gece gündüz demeden, benimle birlikte mücadele eden geçmişte birlik yöneticisi, denetçisi arkadaşlarımla, bugün de site yönetim kurulu ve denetim kurulu arkadaşlarım ve mesai arkadaşlarıma, bu konuda bizi yalnız bırakmayan, zorluklardan yılmadan yanımızda olan kat maliklerine, bu projeye destek veren tüm dostlara, yaşadığım müddetçe teşekkürü borç biliyorum.

Bugünkü teknoloji ve olanaklar düşünüldüğünde, elbette ki eksik ve noksanlarımız olabilir. Beylikdüzü o yıllarda köy statüsünde olan bir beldeydi; bugünse nüfusu 300 binlere yaklaşan dev bir ilçe…

Her şeyden önce Büyükşehir sınırlarına tabi bir ilçeyiz. Su, doğalgaz, yol, elektrik, park vb. alt yapı ve üst yapıları, birlik olarak kendi imkanlarımızla yaptık. Şimdi geçmişi bilmeden, geçmişi düşünmeden bizleri eleştirenler olacaktır. Ağaç dikmeyen, toprağa kazma vurmayan, şehir kurmayı bilmeyen, tüm altyapılar yapılırken görmeyenler, bilmeden eleştirmiş olacaktır.

Siyaseti ve ticareti bırakmış, başarmak için gece ve gündüz demeden çalışmış, birliğin yapması gerekenleri başarıyla bitirmiş, tasfiye işlemlerini başlatmış, siteyi oturuma açmış çok değerli dava arkadaşlarım adına; birliğimize arsa temini konusunda önemli işler başarmış Kavaklı Beylikdüzü kurucu Belediye Başkanı Sayın Orhan TIRAŞOĞLUʼna, manevi desteklerinin yanı sıra,Arsa Ofisinden arsanın alımında, birliğe tahsisinde, 1995-2004 arası; çevre yollarının yapımında, birliğimizin doğuşundan, bugüne kadar yaptığı tüm yardımlar için, her zaman teşekkürü borç bileceğim. Çok eleştirildi ama, bu projeyi yüz akıyla bitirdik; haklı olarak artık gururlanabilir.

2004-2009 arası sayın Belediye Başkanı Vehbi ORAKÇIʼya, yardımcı olduğu konularda her zaman teşekkürü borç bilirken, birliğimize kendisinin ve kadrosunun yaşattığı, maddi/manevi engeller ve zorluklardaki, hukuki haklarımız saklıdır.

Beylidüzü Belediye Başkanı sayın Yusuf Uzunʼun her zaman yanında olmayı borç bileceğiz

2009 seçimleriyle belediye başkanlığına seçilen sayın Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf UZUNʼa, belediyenin kapılarını hizmet için halka ve sitemize sonuna kadar açtığı için, Teknik Başkan yardımcısı Tahir SERTʼe, Başkan Yardımcısı İsmail YALÇINʼa, Başkan Yardımcısı Zeki ÇANAKÇIʼya, Başkan Yardımcısı Ali GENÇBAYʼa, İmar Müdürü ve kadrosuna, Fen İşleri Müdürü ve kadrosuna, Park ve Bahçeler Müdürü ve kadrosuna ve Zabıta Müdürü ve kadrosuna sonsuz teşekkürlerimizi borç biliyoruz. Bunun ötesinde, alt yapı ve üst yapı konusunda, çevre düzenlemesi ve peyzaj konularındaki içtenlik göstererek, yaptığı yardımlar konusunda, sayın Belediye Başkanı Yusuf UZUNʼun ilçemize, bölgemize yapacağı hizmetlerde, her zaman yanında olmayı borç biliyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Siteyi kurduk, şimdi sıra ʻörnek bir kentʼ olmada 

Site kurma konusunda belki yolun sonuna geldik, ama kent kurma konusunda yapacağımız daha çok iş var. Yakın vadedeki hedefimiz, sosyal tesisimizi bitirmek ve Ticaret Merkeziʼnin inşaatını en kısa sürede başlatıp, bitirmek.

Sevgiyle ve muhabbetle hepinizi kucaklar, Marmara Kavaklı Kentʼte rahat yaşamlar dilerim…